Vores hunde / Casey / Udstillingsresultater 2014

Udstillingsresultater 2014 - CASEY

 Udstilling   Sted  Dato  Klasse  Præmiering & placering  Dommer
 BeK  Årslev  18.01.14  Junior  Excellent + CK, 3. vinder  Erwin  Deutscher, A
 BeK  Årslev  19.01.14  Junior  Excellent + CK, 2. vinder  Margrit Martegani, CH   
 DKK  Fredericia  08.02.14  Junior  Excellent + CK, 2. vinder  Hassi Assenmacher-Feyel, DE   
 BeK  Billund  09.02.14  Junior  Excellent + CK, 3. vinder  Jen Davies, UK   
 BeK  Hårlev  29.03.14  Junior  Excellent  Serena Parker, UK   
 BeK  Hårlev  30.03.14  Junior 
 Excellent + CK, 1. vinder, JCRT
 Gitte Finnich Pedersen, DK
 DKK  Roskilde  10.05.14  Junior  Excellent + CK, 2. vinder  Andrew Beare, IE   
 DKK  Roskilde  11.05.14  Junior
 Excellent + CK, 1. vinder, BIK4
 Seamus Oates, IE    
 DKK  Hedensted  18.05.14  Mellem  Excellent + CK, 1. vinder  Seile Bister, FI   
 VDH  Neumünster  01.06.14  Mellem  Vorzüglich 1, VDH-CHA, CAC, CACIB, BOS
 Anna Sofie Gothen, DK
 DKK  Vejen  21.06.14  Mellem  Excellent + CK, 1. vinder  Darko Martnovic, HR   
 DKK  Vejen  22.06.14  Mellem  Excellent + CK, 1. vinder, BIK4  Ferdinando Asnaghi, IT   
 BeK  Glesborg  18.07.14  Mellem  Excellent + CK, 2. vinder  Gert Christensen, DK   
 BeK  Glesborg  19.07.14  Mellem  Excellent + CK, 2. vinder  Gisa Schicker, D
 DKK  Bornholm  16.08.14  Mellem  Excellent + CK, 1. vinder, BIK2  Eva Jönsson, SE   
 DKK  Bornholm  17.08.14  Mellem  Excellent + CK, 1. vinder  Gäran Hallberger, SE   
 DKK  Århus  23.08.14  Mellem  Excellent, 1. vinder  Jochen Eberhardt, D
 VDH  Rostock  14.09.14  Mellem  Vorzüglich 1, VDH Jug. CHA, CAC Res., CACIB Res.  Jochen Eberhardt, D
 BeK  Hårlev  20.09.14  Mellem  Excellent + CK, 1. vinder, BIK3  Wera Hübenthal, NO    
 DKK  Hillerød  21.09.14  Mellem  Excellent, 2. vinder  Brigitte Thilemann, DK
 BeK  Haverslev  11.10.14  Mellem  Excellent + CK, 1. vinder  Patience Walden, UK   
 BeK  Aars  12.10.14  Mellem  Excellent + CK, 1. vinder  Leni Finne, FI   
 DKK  Herning  01.11.14  Mellem  Excellent + CK, 1. vinder, BIK3  Colette Muldoon, IE
 DKK  Herning  02.11.14  Mellem  Excellent + CK, 2. vinder  Joop Hiddes, NL
 BeK  Hårlev  30.11.14  Åben  Excellent  Paolo Dondina, I
 
 
Casey & Katrine
 
Casey & Per
 
 
 
 
 
Per Hergott Petersen | GL. Landevej 30, Mejls, DK-6800 Varde  | Tlf.: +45 5151 0064
COPYRIGHT © 2012 - 2017
ALL RIGHTS RESERVED - KENNEL SWEET COURAGE